ניקוי וחיטוי מאגרי מים

צרו איתנו קשר

תוכן עניינים

הנושא של ניקוי וחיטוי מאגרי מים אינו מוכר ואינו ידוע היטב בקרב האוכלוסייה הכללית, וזאת על אף חשיבות הנושא לבריאותנו. זיהומים של מאגרי מים יכולים להתרחש לא רק במאגרי מים גדולים במערך המים הארצי של המדינה ולא רק במפעלי מזון ומשקאות, אלא גם ובעיקר בבית הפרטי שלנו. ממה מזדהמים מאגרי המים האלה וכיצד אפשר לטפל בכך? על כך בשורות הבאות.

אילו מאגרי מים בבית עלולים להזדהם?

בכל בית ישנם מספר מאגרי מים שיכולים להזדהם עם הזמן ובמקרים מסוימים מדובר בזיהומים שיכולים לגרום לפגיעה בבריאות בני הבית. הדוגמא הקלאסית הראשונה היא בר מים. בבר המים שמונח על שיש המטבח שלכם ישנם שני מאגרי מים, האחד למים הקרים והשני למים החמים. שני המאגרים הללו יכולים להזדהם, כשגם מאגר המים הרותחים, גם אם הוא חסין לכאורה מזיהום בקטריאלי, יכול עדיין לסבול מזיהום כימי. מכונת קפה יכולה אף היא להזדהם לאורך זמן וכך גם קיוסק מים קרים או קוביות קרח בדלת המקרר שלכם. דוד השמש והחשמל שלכם אף הוא יכול להזדהם עם הזמן, וכך גם הרדיאטורים של מערכת ההסקה בביתכם. מן הסתם, לא כל מאגר כזה מייצר לכם את אותה רמה של סיכון במקרים החמורים של זיהום מומלץ להזמין חברה המתמחה בביצוע חיטוי צנרת ומים וחיטוי מאגרי מים כמו חברת ימית חיטוי מים המתמחה בכל סוגי חיטוי המים החל בחיטוי צנרת לטופס 4 ועד לחיטוי מאגרי מים בבניינים משותפים החייבים בחיטוי פעם בשנה, אבל באף אחד מהם אנחנו לא רוצים שישכון לו זיהום שמי יודע איך ומתי, יוכל להתפרץ ולגרום נזק.

ממה נגרם הזיהום?

זיהום במאגרי מים ביתיים יכול להיגרם ממגוון רחב של סיבות לרבות, הפסקות מים תדירות, שיפוץ דירה או טיפול בצנרת הבית מבלי שנערך לאחר מכן חיטוי של הצנרת, זיהום שחדר למערכת ממערכת המים העירונית המרכזית, איטום לקוי או סדק בצנרת באופן שמאפשר למזהמים ומזיקים שונים לחדור אל תוך מערכת המים וכן הלאה. בצורות אלה יכולים לחדור אל מאגרי המים בבית גם זיהומים בקטריאליים כמו אי קולי, ליגיונלה או אפילו סלמונלה וחיידקים אחרים וגם זיהומים כימיים כמו מתכות כבדות, חלודה, גרגרי חול נושאי וירוסים וכן הלאה.

מה עושים?

בכדי להבטיח שאף אחד לא ייפגע מהזיהומים הפוטנציאליים הללו, יהיה זה נכון מבחינתכם לבצע מעת לעת מהלך של ניקוי וחיטוי מאגרי מים. המדובר בתהליך מקצועי המבוצע על ידי אנשי מקצוע מורשים ומוסמכים, שעושים מספר צעדים כמו בדיקת מערכת המים בכדי לוודא שהמערכת אטומה בצורה הרמטית, ניקוי וחיטוי מערכת המים כולה, יישום של חומרי חיטוי מהסוג הנכון, כמו כלור ואוזון, במינון הנכון ולפרק הזמן הנכון, שטיפת מערכת המים והמאגרים ולבסוף ביצוע בדיקת איכות מים על מנת לוודא שהצלחנו להיפטר מהזיהום ושגם לא נותרו שיירי חומר חיטוי במערכת. ניקוי וחיטוי מאגרי מים היא פרוצדורה שדורשת הסמכה ורישוי ובכל מקרה אין לבצע אותה באופן עצמאי, הן לאור סיכוני הזיהום ובעיקר לאור הסיכון הנובע משימוש בחומרי חיטוי חזקים.

תוכן עניינים

צרו קשר

המלצות

חדש באתר

Call Now Button
Open chat
דילוג לתוכן