שאיבת מים לאחר הצפה – איך עושים את זה נכון

מחפשים חברת ניקיון איכותית באזורכם? השאירו פרטים או התקשרו 072-3712-414

מתעניינים במחיר? לחצו כאן למעבר למחירון.

בין שירותי החברה: ניקיון לאחר שיפוץ, מסירה מקבל”ן, ניקיון לאחר שירפה, הברקה ופוליש מתקדמים, הסרת שטיחים, ניקוי חלונות פרטיים\מסחריים, ניקיון חנויות ומשרדים, מחסנים, מפעלים ובתי מלאכה, שאיבת הצפות, ניקיון חדרי מדרגות ועוד.

❗️חברתנו לא מספקת שירותים מסוג:

 • מתן שירותי עוזרות בית לבתים פרטיים ומשרדים.
 • ניקוי משרדים/חדרי מדרגות על בסיס קבוע,יומיומי וחודשי.
 • אחזקות שוטפות למיניהם
תוכן עניינים

הצפה בבית היא אחת מהסיטואציות הכי לא נעימות שעלולות לגרום לעגמת נפש לא רק מנטלית, אלא גם כלכלית.

כשנקרית הסיטואציה הזאת אנחנו לא תמיד מבינים מהיכן היא נובעת, ומרוב התסכול אפילו לא מצליחים לחשוב על למצוא פתרונות. אחד מהפתרונות הוא כמובן לשכור שירות שאיבת מים לאחר הצפה ורצוי לשכור חברות איכותיות בתחום שיש להן רזומה מרשים וותק ונסיון במגוון של הצפות. למה? פשוט כי אתם חייבים להיות בידיים הטובות ביותר, ולא פחות.

מה גורם להצפה?

אם אתם חווים הצפות בבית שאיבת המים אחרי ההצפה היא הפתרון שלכם. להצפה יש סיבות רבות, וחשוב לאתר מהשורש את הבעיה אחרת ההצפה תחזור פעם אחר פעם.

הצפה נקרית בחיינו בגלל כמה סיטואציות. בעיה של ביוב, או התפוצצות של צינור בבניין, הצפה ברחוב, או חדירה של מי גשם. בכל המקרים מומלץ לשכור חברות ניקיון המתמחות בתחום על מנת שאלו יגיעו אל המקום המוצף לצורך שאיבת מים לאחר הצפה עם משאבות מיוחדות וחזקות. משאבות אלו יוכלו לנקז את המים והנוזלים.

הצפות מביאות עמן לכלוך רב. זה לא משנה אם הן בשל עליית ביוב, בשל צינור שהתפוצץ. ואפילו מי גשמים, כל אלו גורמים ללכלוך שעלול גם להזיק לבריאות. שאיבת מים לאחר הצפה וניקיון הדירה יכולים לשפר את איכות החיים שלכם. ואחת כמה וכמה, אם יש לכם בעלי חיים, ילדים, או אנשים מבוגרים בבית.

הצפות, איך מטפלים בהן?

לטיפול בהצפות יש חשיבות גבוהה מאד, לכן חשוב שהחברה המספקת לכם את מענה תהיה זמינה 24 שעות ועם צוותים הזמינים לכם תמיד. שאיבת ההצפות צריכה להיעשות בזמן קצר על מנת שתוכלו לחזור לשגרת חייכם.

הטיפול בהצפות כולל מכשור מתקדם לגילוי ההצפות ואיתור נזילות ורטיבויות בזמן קצר, סידור הצנרת והחלפת הצנרת, טיפול בחלודה בעקבות המים וההצפה,

היות ושאיבת ההצפה הוא מענה מידי למצוקה, חשוב שאנשי המקצוע יאתרו גם את שורש ההצפה על מנת שזו לא תחזור ואז תחזרו לאותה נקודת ההתחלה. הצפות גורמות לנזקים רבים כמו מוצרי חשמל שנהרסים. ריחות לא טובים, עובש שאינו בריא לבריאות, רטיבויות שנמשכות גם לאחר שהמים כבר לא מציפים ועוד.

ההצפות שנקרות בדרכנו בשל מזג האוויר, סדקים במבנה, תקלות באינסטלציה ועוד עלולות להשאיר אותנו עם נזקים משמעותיים אם לא נדע כיצד לטפל בהן כראוי. הן עלולות להשאיר אותנו עם נזקים עתידיים ותוצאות קשות.

זיהוי של הצפות מבעוד מועד תוכלו לזהות באמצעות צינורות סדוקים, ברזים מטפטפים, רטיבויות בקיר ועוד. לעיתים ההצפות עלולות להגיע גם בגלל תקלות אצל השכנים, ולכן, בכל שלב מומלץ להביא חברה מקצועית.

הדבר הראשון שחברה מקצועית איכותית צריכה לעשות הוא להגיב בזמן, ובמהירות. אך גם עליכם ישנן כמה פעולות לעשות:

 • סגרו את ברזי המים, והפסיקו את זרימת המים אל הבית.
 • סגרו את המפסק הראשי של החשמל היות ומים גם מעבירים זרמי חשמל.
 • הוציאו פריטים וריהוט חשובים שתרצו להציל
 • דאגו להזמנת חברה מומחית לטיפול של שאיבת מים וטיפול בהצפה בהקדם.
 • הודיעו לחברת הביטוח על ההצפה ברגע שהיא מתחילה ולא לאחר שמטפלים בה.

בשלב הזה של התהליך חברה המתמחה בנושא של טיפול בהצפה ושאיבת מרצפות תגיע עם ציוד משוכלל על מנת לאתר את בסיס הבעיה ולסדר ההצפה כך שלא תגרום להצפות עתידיות.

אם ההצפה משמעותית יהיה צורך לבצע שאיפה עם ניקוז, ייבוש מבנה, ייבוש רהיטים ומוצרים וייבוש המבנה באופן נרחב. הייבוש חייב להיות מבוצע על ידי חברה מקצועית על מנת שלא ישאר רטיבויות ועובש.

בסיום הטיפול בהצפה יש לדאוג שיבדקו הספות, השטיחים ולוודא את נזקי המים ושיקום הבית.

עם איזה משאבות מטפלים בהצפת מים?

אין ספק שלשכור חברה מקצועית המבצעת את תהליך השיקום מנזקי הצפת מים זה חשוב, אך גם חשוב שתדעו מהן המשאבות שאיתן החברות עובדות, ואלו הן המרכזיות:

 • משאבה טבולה

המשאבה הטבולה היא משאבה שפועלת גם מתחת למים, כך שניתן להשתמש בה בהצפת ביוב. המשאבה הזו גם גורסת את הפסולת ומאפשרת ניקיון מהיר של המקום הפגוע.

 • משאבה ניידת

המשאבה הניידת היא משאבה לשאיבת הצפת מים רגילה, הצפת מי גשם והצפת מי ביוב. ניתן להעביר אותה ממקום למקום והיא קיימת בעוצמות ובגדלים שונים.

 • שירות ביובית

ביובית היא משאית שיש לה מיכל אחסון גדול ובעלת משאבה חזקה ועוצמתית שמבצעת שאיבות מים, הצפות ושאיבות ביוב. הפסולת מועברת ונשפכת אל תוך אתר ספציפי המיועד לכך.

ייבוש המבנה מתבצע אחרי שאיבת המים והוא כולל בתוכו את הרצפה, התקרה וקירות המבנה. על המבנה יש לעבור ייבוש עד 48 שעות לאחר ההצפה על מנת שלא יצמח עובש.

ביטוח, כי חשוב לדעת

ככל שמדובר בביטוח בנושא של הצפות מים חשוב לדעת שאם המבנה שייך לכם, יש לבטח את המבנה על פיצוי נזקי הצפה. כך אתם מגנים על עצמכם מול גורמים אופציונליים במקרי הצפת מים. על הביטוח לכלול גם נזקי צד שלישי כמובן.

לאחר שתודיעו על ההצפה לחברת הביטוח, ויש לעשות זאת מהשניה הראשונה ולא להמתין, חברת הביטוח תזמין אליכם שמאי וגם בעלי מקצוע מטעמם במידת הצורך. כמובן שנושא בעלי המקצוע נתון לשיקולכם.

5/5 - (1 vote)
אולי יעניין אותך גם

התקשרו עכשיו לקבלת הנחה משמעותית על כל שירותי הפוליש שלנו!

(מבצע זה מוגבל ל-7 הזמנות בלבד)

Call Now Button